Dla dzieci/ dla młodzieży

Gimnastyka ogólnorozwojowa
To zajęcia nastawione przede wszystkim na ogólny rozwój motoryczny dzieci, które mają za zadanie zwiększenie umiejętności fizycznej oraz koordynację ruchową u młodych sportowców. Trening ogólnorozwojowy ma na celu wzmocnić kondycję fizyczną dzieci, pozytywnie wpłynąć na ich zręczność, sprawność, orientację przestrzenną oraz plastyczność ruchową. Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej polecane są ze względu na korzystne oddziaływanie na organizm dziecka, kształtowanie prawidłowej postawy ciała, a także wywieranie ogólnych właściwości pozwalających na wyładowanie nagromadzonej energii wynikającej z osobowości dziecka. Dzięki stosowanym ćwiczeniom ogólnorozwojowym, dziecko nie tylko wzmacnia swoje ciało i poprawia wydolność swojego organizmu, ale także poznaje nieodgadnięte dotąd tajniki świata akrobatyki sportowej.

Akrobatyka od podstaw/ akrobatyka sportowa

Zajęcia te doskonale sprawdzają się jako wstęp do uprawiania wyczynowej akrobatyki lub podobnych, intensywnych ćwiczeń ruchowych. Mają na celu przygotować motorycznie młodych zawodników do wykonywania trudniejszych ewolucji akrobatycznych, powodując przy tym fizyczne opanowanie podstawowych umiejętności gimnastycznych. Zajęcia akrobatyczne wszechstronnie wpływają na ogólny rozwój psychomotoryczny dziecka, kształtują koordynację ruchową, równowagę oraz wzmacniają mięśnie różnych partii ciała. Akrobatyka od podstaw wdraża młodych sportowców w elementy akrobatyczne, które zawierają w sobie zarówno pierwiastki akrobatyki sportowej jak i gimnastyki artystycznej. Może być wstępem do niejednej dyscypliny sportowej, stąd jej wysoka popularność wśród młodych zawodników.

Akrobatyka taneczna

To wyjątkowe połączenie dwóch, wydawać by się mogło odmiennych dziedzin, jak sport i sztuka taneczna. Skierowana jest dla wszystkich dzieci, które swoje umiejętności taneczne, chcą wzbogacić o różne akrobacje i elementy akrobatyczne, dzięki czemu ich występy przed szeroką publicznością, będą wzbudzały jeszcze więcej emocji. Podczas zajęć z akrobatyki tanecznej dzieci oprócz nauki figur akrobatycznych, wzmacniają swoje ciało, usprawniają pamięć ruchową oraz podzielność uwagi. Dodatkowo korzystnie wpływają na orientację przestrzenną dziecka i wywołują pozytywne zmiany w budowie ciała dziecka. Ważnym elementem są wplecione w zajęcia ćwiczenia rozciągające, poprawiające gibkość i sprężystość ruchową zawodników. Zajęcia te szczególnie polecamy dzieciom, które systematycznie biorą udział w różnych turniejach i zawodach tanecznych, lub marzą o występach na wielkiej scenie.

Dla dorosłych

Akrobatyka od podstaw/ zaawansowana

Zajęcia z akrobatyki sprawdzają się również wśród dorosłych, chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Nigdy nie jest za późno aby nauczyć się wykonywać dowolne ewolucje czy elementy akrobatyczne, które do tej pory podziwialiśmy tylko z daleka. Małymi krokami, rozpoczynając od ogólnorozwojowych ćwiczeń fizycznych, przechodzimy do coraz trudniejszych figur akrobatycznych. Akrobatyka świetnie wpływa na naszą wytrzymałość, wydolność i tężyznę fizyczną. Kształtuje koordynację ruchową, a także wspomaga rozwój różnych partii ciała. Stanowi doskonałą odmianę do dotychczasowej formy aktywności a jednocześnie jest świetnym wstępem do dalszych działań sportowych.

Akrobatyka taneczna

to zajęcia przeznaczone dla tancerzy - młodzieży i dorosłych, czynnie zajmujących się działalnością taneczną. Na zajęciach z akrobatyki tanecznej, uczestnicy uczą się elementów gimnastyczno-akrobatycznych, które następnie mogą wykorzystać w swoich choreografiach i układach tanecznych. Wymagane są tu podstawowe umiejętności gimnastyczne, bowiem zajęcia charakteryzują się bogatym składnikiem ćwiczeń zarówno akrobatycznych jak i tanecznych. Oprócz doskonalenia powyższych elementów, tancerze biorą udział w ćwiczeniach rozciągających, niezbędnych w pracy każdego tancerza.

Poziomy zaawansowania


Poziomy zaawansowania określają tylko stopień zaangażowania w trening jako cel do osiągnięcia określonego wyniku sportowego. Można trenować z grupą kadrową, a nie startować w zawodach, jeżeli nie jest to naszym priorytetem, a mamy wystarczające umiejętności, żeby takiemu treningowi podołać.

Rekreacja

Podział w klubie przewiduje rekreacyjny tryb uprawiania sportu. Uczestnik trenuje dla przyjemności w grupach zaawansowania odpowiadających jego posiadanym umiejętnościom. Jest pełnoprawnym członkiem klubu. W tej grupie znajdują się wszyscy uczestnicy zajęć, niezależnie od wieku. Deklaracja startu w zawodach, po uzyskaniu zgody trenera prowadzącego oraz trenera kadry, powoduje automatyczne przejście do grupy Wyczyn. Wymagane jest wtedy wypełnienie dokumentów i aktywowanie licencji zawodniczej.

Wyczyn

Poziom - Wyczyn - zawodnicy aspirujący do poziomu Kadra. Od zawodników wymagana jest obecność na wszystkich treningach, zgrupowaniach, zawodach. Na podstawie obserwacji zawodników Zarząd klubu co 6 miesięcy dokonuje ich weryfikacji pod kątem przeniesienia do grupy Kadra.

Kadra

Poziom - Kadra - zawodnicy najlepiej, w danym momencie, rokujący na przyszłość. Klub obejmuje takich zawodników programem wsparcia.